Ahoj, přiletíme do Doha před půlnocí a odlet máme v 8,15. Máte někdo zkušenosti se salonkem nebo tzv. tichou zónou? Nejsme už zrovna dorostenky, je nám kolem sedmdesátky, tak potřebujeme trochu pohodlí. Mám zabukovaný hotel kousek od letiště, ale nevím, jak problematický je návrat na letiště. Dík za radu. .

Letiště Doha

Založil(a) ve fóru Cestujlevne.com

Ahoj, přiletíme do Doha před půlnocí a odlet máme v 8,15. Máte někdo zkušenosti se salonkem nebo tzv. tichou zónou? Nejsme už zrovna dorostenky, je nám kolem sedmdesátky, tak potřebujeme trochu pohodlí. Mám zabukovaný hotel kousek od letiště, ale nevím, jak problematický je návrat na letiště. Dík za radu.

0

Salonky jsou precpane, hlucne. Financne vas vyrazne lepe vyjde hotel, v nemz mate vice pohodli. Problem s navratem na letiste neni zadny, hotel vam zavola taxi, pripadne muzete pouzit Uber. 

0 Citovat

My jsme si našli ty odpočinkové koutky a dalo se to vydržet, byla tam lehátka, trochu šumot z letiště tam doléhal, ale víceméně jsme to prospali.  Nakonec jsme byli rádi, že jsme nešli na hotel, přeci jen, než tam člověk dorazí, na letišti je třeba být předem, potom toho času na spánek stejně moc není.

0 Citovat

Za mně salonek OK, nicméně, jak už padlo v předchozím příspěvku - klidová zóna to úplně není.


Vzhledem k těm časům - asi bych hotel neřešil. Než se dostanete z letiště a zpět, check-in, check-out, na letšiti stejně musíte být dřív... Přečkal bych to na letišti.


V případě přestupu v Doha mi jako nejlepší varianta připadá naplánovat si delší layover a vzít za zvýhodněnou cenu 5* hotel. Dobrá volba je třeba Mariott Marquis - kousek od stanice metra a ještě jsme dostali zdarma upgrade do 1BR suite...

0 Citovat

Zdenko, večerní přílet do Doha je většinou klidný, na imigrační kontrole nejsou fronty. Pak si stačí vzít taxi na hotel, které je v Qataru tak jako v Emirátech velmi levné. Pokud buknete hotel u letiste tak staci rano vyrazit v 6 hodin. Hotel vam taxi zaridi. Neni to zadny extra spanek, ale zbytek dospite v letadle, za me lepsi a levnejsi nez noc na letisti.

0 Citovat

Jak dlouho do noci "žije" Souq Waqif? Plánuji přílet kolem 20:00 a rád bych stihl nějaké jídlo, koupit koření...

0 Citovat

Díky všem za info, tak my letíme a zkusíme ten hotel:)

0 Citovat

rsaf napsal(a):

Jak dlouho do noci "žije" Souq Waqif? Plánuji přílet kolem 20:00 a rád bych stihl nějaké jídlo, koupit koření...

myslím že docela dlouho, vlastně to večer teprve ožívá, přesně nevím do kolika jsem tam pochodoval, protože jsme měli hotel přímo tam, z hotelu jsme odjížděli taxíkem v 5:15 ráno, což byl taky nesmysl protože na letiště do bylo snad 15minut ...

0 Citovat

Jsem v úplně stejné situaci, 8 hodin na přestupu... Doporučili byste nám teda zajet po půlnoci taxálem do centra a kolem tý 5 ráno zpět? Má to smysl v noci? Bude někde otevřeno? Kde se máme nechat vysadit, abychom něco viděli?

Děkuji

0 Citovat

Čerstvá skúsenosť, počas môjho 5h stopoveru som sa chcel ísť pozrieť aspoň k Souq Waqif , no neúspešne lebo mi chlapec nechcel dať razítko do pasu, že mám málo času.  

0 Citovat

Áčko napsal(a):

Jsem v úplně stejné situaci, 8 hodin na přestupu... Doporučili byste nám teda zajet po půlnoci taxálem do centra a kolem tý 5 ráno zpět? Má to smysl v noci? Bude někde otevřeno? Kde se máme nechat vysadit, abychom něco viděli?

Děkuji

8hod = budeš si muset hotel zaplatit sám. Nějaký čas zabere než se dostaneš z letiště a o půlnoci bude už asi všude celkem mrtvo, takže možná koukneš někde na výhled na osvětlené město a trošku se vyspíš. Ale je to určitě lepší než 8hod na letišti. 

0 Citovat

Áčko napsal(a):

Jsem v úplně stejné situaci, 8 hodin na přestupu... Doporučili byste nám teda zajet po půlnoci taxálem do centra a kolem tý 5 ráno zpět? Má to smysl v noci? Bude někde otevřeno? Kde se máme nechat vysadit, abychom něco viděli?

Děkuji

Pokud máte 8h - ne méně na přestupu, doporučila bych využít hotelu od Qatarců, který byste měli mít zdarma (pokud letíte s Qatarci). Přes noc toho stejně moc neuvidíte. To je ale jen můj subjektivní pohled, preferuju už komfort místo honění zážitků.

0 Citovat

Jak je zmíněno, na hotel bohužel nárok nemám (už je to prý od 12 a více hodin , navíc to neplatí na akční tarif, ve kterém moje letenka byla). Hlad mít asi úplně nebudeme, takže salonek se mi zdá zbytečný, navíc cena přes 2000 kč za vstup. 

Ještě mě zaujal ten welness na letišti za cca 1000 kč, minimálně bychom mohli někde v klidu odpočívat, dát sprchu. Nezkoušel to někdo? Mají otevřeno nonstop. 

Pak už zbývá jen prospat se na letišti nebo ta rychlá cesta do centra, ale asi v tom nevidím velký smysl, když bude všechno zavřené.

0 Citovat

Áčko napsal(a):

Jak je zmíněno, na hotel bohužel nárok nemám (už je to prý od 12 a více hodin , navíc to neplatí na akční tarif, ve kterém moje letenka byla). Hlad mít asi úplně nebudeme, takže salonek se mi zdá zbytečný, navíc cena přes 2000 kč za vstup. 

Stále je to 8 - 24h, pokud neexistuje kratší spoj - vycházím z oficiálních informací na jejich webu. Zkusila bych jim zavolat, alespoň si to ověříš. 

0 Citovat

Sarah napsal(a):

Stále je to 8 - 24h, pokud neexistuje kratší spoj - vycházím z oficiálních informací na jejich webu. Zkusila bych jim zavolat, alespoň si to ověříš. 

Ještě také záleží na booking class

0 Citovat

Katarci v tom mají řádné zmatky. Existují totiž dva programy, v rámci kterých lze získat hotel. Jeden je od 8 a druhý od 12 hodin. Každopádně ten od těch 8 už nemá hotel zdarma, ale myslím za dotovanou cenu 20 $.

Na 8 hodin bych do města s cílem se pro spát nejel. To nemá cenu. Něco jiného by bylo chtít vidět město. To se dá. Zas tolik toho tam taky není. 

Jinak jak tu někdo zmínil, pasováky značně zajímalo, kde mám ubytování a nedivím se, že někoho na kratší dobu nechtějí pustit. 

0 Citovat

Zmatky v tom mají maximálně místní diskutující. Ale to není nic nového.

0 Citovat

Díky za příspěvky. Psal jsem jim na facebooku. Odepsali mi, že promo fare (O) není oprávněno pro hotel. Přestup mám 8 hodin a 5 minut, rychlejší přestup nebyl možný a letenka stála 14k. Zkusil jsem z nich dostat alespoň vouchery do salonku nebo jídlo, ale na nic z toho nemám právo. Doporučili mi, ať využiji quite room na letišti... 

Nekupoval jsem sice letenku s tím, že dostanu hotel, ale jejich přístup mě dost zklamal, příště si vyberu jinou aerolinku.  

0 Citovat

Snad nebude vadit odkaz na blog, kde jsem loni v zimě rozplýtal katarské podmínky hotelů zdarma - https://michal-na-cestach.blogsp...darma.html

Podmínky, pokud vím se změnily, nyní hotel zdarma už není, ale za 20 $ nebo kolik. Vzhledem k místním cenám ubytování je to stále levné.

0 Citovat

Áčko napsal(a):

Jsem v úplně stejné situaci, 8 hodin na přestupu... Doporučili byste nám teda zajet po půlnoci taxálem do centra a kolem tý 5 ráno zpět? Má to smysl v noci? Bude někde otevřeno? Kde se máme nechat vysadit, abychom něco viděli?

Děkuji

no jestli to je jen čistých 8h (s příletem okolo půlnoci) tak asi hotel ani cesta do města  nemá smysl 

0 Citovat

Na tom letišti je cca 18°C, člověk za noc nepříjemně vymrzne a je to krásný náběh na prosmrkanou dovču. My máme stopover 7h 35 minut, s příletem taky v noci, ale na letišti nezůstaneme. Klepali jsme se takto v Pekingu, a stačilo jednou. 

0 Citovat

Áčko napsal(a):


Nekupoval jsem sice letenku s tím, že dostanu hotel, ale jejich přístup mě dost zklamal, příště si vyberu jinou aerolinku.  

Nějak ti nerozumím. Letenku jsi nekupoval s tím, ze dostaneš hotel, ale jejich přístup tě zklamal? Můžeš to nějak  vysvětlit? Jako že když jsi je slušně na FB požádal, tak jsi očekával, že ti daji napapat! 14 tis na letenku mas, ale par euro na nějaký žvanec ne? No hodně  štěstí při výběru jiné společnosti. Doporučuji nějakou Čínskou. Jistě to bude levnější a nebudeš mít žádná očekávání. I když kdo ví ;-))))

0 Citovat

Sarah napsal(a):

Na tom letišti je cca 18°C, člověk za noc nepříjemně vymrzne a je to krásný náběh na prosmrkanou dovču. 

Přesně! Kupuju si vždycky letenky s krátkým přestupem, ale tři roky zpátky mi Qatar při letu na Krabi lety posunul a bylo z toho 7 hodin čekání přes noc na letišti DOH. Dostal jsem rýmu jako trám, který jsem se nemohl zbavit v Thajsku víc jak týden. 

0 Citovat

Díky za připomínky, nějak se podle toho zařídíme.

Niemandos, překvapivě do JV Asie léta i AF/KLM, které mají přípoje z Prahy každé 2 hodiny, takže se nestane, aby člověk musel čekat 8h na letišti. 

Chtěli jsme zkusit Qatar a lépe to nešlo nakombinovat vzhledem k destinaci a termínům. A jestli myslíš tím žvancem noc v tom Onyx hotelu na letišti za 13k CZK nebo 100 USD za salonek, který potřebujeme akorát kvůli odpočinku, to není zrovna pár euro ani pro nastupující kosmopolitní třídu :D 


0 Citovat

Tak podle všeho Vám let neposunuli a koupili jste to s tím přestupem dobrovolně. Nevím čím Vás tedy zklamali. Navíc mají denně dvě rotace z Prahy a obě mají minimálně 8h přestup?

0